Kryzys na siłowni

Czasem zdarza się tak, że nawet najwięksi pasjonaci ćwiczeń na siłowni tracą zapał i treningi stają się dla nich przykrą koniecznością lub nie przynoszącą satysfakcji codzienną rutyną. Co zrobić, gdy czujemy, że sport nie sprawia nam już tyle radości co dawniej. Czy powinniśmy z niego zrezygnować?

siłownia

Bardzo często okazuje się, że zniechęcenie siłownią wynika z braku satysfakcjonujących efektów. Jeśli mimo regularnych treningów nasza kondycja fizyczna nie ulega poprawie, to właściwie nie powinniśmy być zaskoczeni tym, że nasza motywacja spada. Warto byśmy w takiej sytuacji spróbowali nieco zmodyfikować nasz plan treningowy. Być może brak oczekiwanych rezultatów wynika z błędnego doboru ćwiczeń.

Jeżeli tylko pozwala nato nasza sytuacja finansowa, warto byśmy rozważyły możliwość skorzystania z usług trenera personalnego. Profesjonalny doradca pomoże nam dobrać odpowiedni zestaw aktywność, zwróci uwagę na ewentualne błędy w wykonywanych ćwiczeniach. Być może również zadba nieco o naszą formę psychiczną i wpłynie pozytywnie na nasze nastawienie do ćwiczeń.

Inną przyczyną naszego zniechęcenia do sportu może być również najbardziej prozaiczna nuda. Jeśli nasz plan treningowy jest monotonny i składa się z mało atrakcyjnych nieustannie powtarzających się elementów, to z pewnością prędzej czy później będziemy mieć go dosyć. Bardzo dobrym sposobem na wyeliminowanie nudy jest ustanowienie konkretnych celów treningowych. Zadbajmy o to, by każda wizyta na siłowni była dla nas rzeczywistym wyzwaniem, który ma nas stopniowo doprowadzić do osiągnięcia wymarzonego rezultatu.

Ustanowienie jakich celów związanych ze sportem będzie najlepszym pomysłem? Wszystko zależy od naszej indywidualnej sytuacji. Zastanówmy się co zmotywowało nas do rozpoczęcia przygody ze sportami siłowymi? Jeśli zdecydowaliśmy się na odwiedzenie siłowni po to, by wzmocnić siłę i kondycję naszego organizmu, to za cel możemy postawić na przykład podniesienie odpowiednio ciężkiej sztangi. Jeżeli jednak trenować rozpoczęliśmy po to, by zrzucić nieco zbędnych kilogramów, to naszym celem może być osiągnięcie określonej wagi ciała.

Czasem jednak zdarza się tak, że spadek zainteresowania sportem nie wynika bezpośrednio z sytuacji, które spotykają nas podczas treningów. Przyczyna może być nieco bardziej skomplikowana i wiązać może się z naszym ogólnym spadkiem nastroju. Sytuacja taka występuje szczególnie często w sezonie jesienno zimowym, gdy dni bywają zimne i pochmurne. Warto byśmy w takich momentach zdecydowali się na suplementację Scitec Tryptophan. Produkt ten jest szczególnie polecany aktywnym fizycznie osobom, które borykają się z częstymi spodkami nastroju oraz przewlekłym stresem.

Nie możemy oczekiwać, że Scitec Tryptophan pozwoli nam rozwiązać wszelkie problemy, które wpływają na obniżenie samopoczucia. Jednak dzięki swojemu działaniu, które wpływa na wzrost produkcji serotoniny, pozwoli nam w sposób spokojny i racjonalny podchodzić do wszelkich problemów, w tym tych związanych z niepowodzeniami na siłowni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *